Неділя, 16.05.2021, 19:16
НВК "Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 - гімназія"
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Правила конкурсного прийому учнів до гімназійних класів

 НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 – гімназія»

 

І. Загальні положення

1.1. Приймання дітей до гімназійних класів здійснюється на конкурсній основі.

1.2. Правила конкурсного приймання дітей до гімназійних класів розроблені відповідно до «Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, коледжів, спеціалізованих шкіл», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 року за № 389, Положення про загальноосвітній навчальний заклад та на підставі Статуту НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст..№2-гімназія», схвалені на спільному засіданні педагогічної ради і ради навчального закладу, затверджені директором за погодженням з відділом освіти.

1.3. У конкурсному відборі можуть брати участь учні незалежно від місця проживання.

1.4. Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.

 

II. Організація конкурсу

2.1. Правила конкурсного приймання оголошуються не пізніше ніж за два місяці до його початку. Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсу розміщуються у приміщенні та на сайті НВК.

2.2. Не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу в приміщенні навчального закладу вивішується перелік питань з предметів, за якими проводитимуться випробування.

2.3. Випробування в рамках основного конкурсного приймання проводиться після закінчення навчального року (кінець травня – початок серпня). За наявності вільних місць допускається додаткове конкурсне приймання (серпень), яке має бути організоване таким чином, щоб зарахування дітей відбулося не пізніше, ніж за тиждень до початку нового навчального року.

2.4. Додаткове конкурсне приймання може, як виняток, відбуватися протягом навчального року за наявності вільних місць за таких умов, що й основний. При цьому наповнюваність класів не повинна перевищувати 32 учні.

2.5. Для проведення конкурсних випробувань створюється приймальна комісія, склад якої затверджується наказом директора за погодженням з радою школи. До складу приймальної комісії входить практичний психолог. Головою конкурсної комісії є директор  або заступник директора.

2.6. Для проведення випробувань із загальноосвітніх предметів з кожного предмета створюється предметна комісія зі складу членів конкурсної комісії. Склад предметних комісій затверджується наказом директорашколи.

2.7. До участі в конкурсі допускаються учні на підставі особистої заяви (для неповнолітніх – заява батьків або осіб, які їх замінюють), що подається на ім’я директора НВК, табеля успішності учня або свідоцтва про базову середню освіту, якщо учень вступає до профільного VІ (10) класу гімназії. До навчального закладу також подається копія свідоцтва про народження та медична картка дитини встановленого зразка.

 

 

2.8 Адміністрація НВК може встановлювати особливі (пільгові) умови конкурсу для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей інвалідів, дітей учасників АТО.

2.9.  Призери та переможці ІІ-ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад звільняються від конкурсних випробувань та зараховуються до гімназійних класів на основі співбесіди.

III. Проведення конкурсу

3.1. Конкурсні випробування для учнів, які вступають до 1-го класу гімназії (що відповідає 5 класу основної школи), проводяться у письмовій формі з таких навчальних предметів (але не більше двох з урахуванням співбесіди):

 • українська мова (списування + тестові завдання);
 • математика (на вибір), якщо абітурієнт вступає до математичного класу;
 • англійська мова (на вибір), якщо абітурієнт вступає до класу з поглибленим вивченням англійської мови.

3.2. Конкурсні випробування для учнів, які вступають до інших гімназійних класів, проводиться за умови наявності вільних місць, як правило, під час основного конкурсного приймання.

3.3. Тексти, варіанти письмових завдань, теми творчих робіт для конкурсних випробувань, зміст яких відповідає навчальним програмам середньої загальноосвітньої школи відповідного класу, розробляє педагогічна комісія та затверджує директор школи.

3.4.  Конкурсні завдання зберігаються у директора навчального закладу, в запечатаному конверті, який відкривається у день випробувань головою конкурсної предметної комісії у присутності її членів та вступників.

3.5. Для проведення конкурсного випробування у письмовій формі учням видається папір зі штампом навчального закладу. Після закінчення випробування письмові роботи шифруються головою предметної комісії та передаються для перевірки членам цієї комісії без титульної сторінки. Дешифрування робіт здійснюється головою предметної комісії після виставлення балів.

3.6. Для проведення усного випробування учням видається папір зі штампом навчального закладу для підготовки до відповіді.

3.7. Тривалість написання вступниками письмових робіт становить 45 хвилин, співбесіда триває 10-15 хвилин.

3.8. Письмові роботи учасників конкурсу та аркуші із записами, зробленими вступниками під час підготовки до співбесіди, зберігаються у навчальному закладі протягом року. Місце їх зберігання визначає директор навчального закладу.

3.9. Результати конкурсних випробувань оформлюються у вигляді протоколу відповідної комісії і зберігаються в тому самому порядку, що й протоколи державної підсумкової атестації учнів.

3.10. Результати усного випробування оголошуються в той самий день, письмового – не пізніше ніж через три дні після його проведення. Списки вступників з виставленими балами вивішуються у приміщенні навчального закладу для загального ознайомлення.

 3.11. Учні-випускники 9-х класів, які закінчили інший загальноосвітній заклад та за результатами навчання отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою, звільняються від одного випробування (на вибір вступника) з виставленням до протоколу максимальної кількості балів.

3.12. Учні, які хворіли під час проведення конкурсу, зобов’язані подати медичну довідку, на підставі чого їм надається право участі на загальних умовах у повторних конкурсних випробуваннях, терміни проведення яких визначає директор навчального закладу.

 3.13. Підсумки конкурсу підводяться на засіданні конкурсної комісії, яка приймає рішення про зарахування учасників конкурсу до навчального закладу.

 

IV. Порядок зарахування

4.1. Учні, які пройшли конкурс, та отримали результати достатнього і високого рівня зараховуються до навчального закладу наказом директора на підставі рішення приймальної комісії. Зарахування проводиться протягом 5 днів після оголошення результатів.

4.2.  До навчального закладу подаються такі документи: копія свідоцтва про народження, особова справа, медична картка (довідка) встановленого зразка.

4.3. Якщо учні, їх батьки не згодні з рішенням конкурсної комісії, вони звертаються до голови комісії з апеляцією, яка подається протягом тижня після оголошення результатів. Для розгляду апеляції створюється апеляційна комісія, чисельність та склад якої визначається навчальним закладом за погодженням з відповідним органом управління освітою. Під час розгляду апеляції проведення додаткових випробувань забороняється.

4.4. Учні, які за підсумками конкурсу, не зараховані до гімназійних класів,
продовжують навчання в інших класах.

4.5. Діти, які зараховані до навчального закладу, але не приступили до занять протягом 10 днів з початку навчального року без поважних причин, відраховуються з навчального закладу, а на їх місце може проводитись додаткове конкурсне приймання.

 

V. Контроль за проведенням конкурсу

5.1. Директор НВК несе персональну відповідальність за дотриманням
вимог даних Правил конкурсного приймання.

5.2. Контроль за організацією та проведенням конкурсу, порядком
зарахування учнів до гімназійних класів за його результатами покладається на
відділ освіти.

5.3. При порушенні навчальним закладом Правил конкурсного приймання, рішенням районного органу управління освітою результати конкурсу визначаються недійсними. У такому разі орган управління освітою, що приймав це рішення, організовує і проводить
повторний конкурс, результати якого є остаточними.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites
 • Copyright MyCorp © 2021
  uCoz