Неділя, 16.05.2021, 19:13
НВК "Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 - гімназія"
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

                             КЛАСИ З ІНКЛЮЗИВНИМ НАВЧАННЯМ      

 

         Відповідно до  ВИСНОВКІВ ІРЦ  та за  згодою  батьків у 2019-2020 н. р. в школі діяло  3 класи    з інклюзивним навчанням. 

         Для забезпечення успішності навчання розроблена та погоджена з батьками індивідуальна програми розвитку   учнів з урахуванням висновків психолого-медико-педагогічної консультації та складено розклад корекційно – розвиткових занять, здійснюється психолого – педагогічний супровід,  який забезпечують психолог, логопед, педагоги з розвитку мовлення, вчитель ФК. Навчання у класах  з інклюзією здійснюється за типовим навчальним планом для дітей з  визначеними  нозологіями, індивідуальною програмою розвитку, підручниками та посібниками, рекомендованими МОН України для загальноосвітніх навчальних закладів. Розклад уроків для учнів  з особливими освітніми потребами складено з урахуванням індивідуальних особливостей їх навчально-пізнавальної діяльності, динаміки розумової працездатності протягом дня і тижня та з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.

           Для сприяння нормалізації психічного і емоційного стану  учнів, зняттю нервового збудження, тривожності, зниженню агресивності, а також активізації його мозкової діяльності було обладнано сенсорну кімнату. Призначення сенсорної кімната – розвиток усіх видів сприйняття, забезпечення умов для реалізації сенсорних здібностей, мовленнєвого, психічного розвитку дітей, емоційно позитивного ставлення до предметів та дій з ними.

           В роботі з  з дітьми, що мають ООП  були  враховані  такі принципи педагогічної діяльності, які орієнтовані на інтереси сім’ї, а саме:

1) Визнання того, що сім’я є елементом стабільності в житті дитини, в той час як педагоги можуть весь час змінюватися.

2) Ефективне співробітництво педагогів з батьками та іншими фахівцями.

3) Регулярний обмін з батьками повною та неупередженою інформацією стосовно їхніх дітей.

4) Розуміння й урахування потреб дітей під час розробки навчальних та інших програм.

5) Розуміння унікальності кожної сім’ї, повага до різних методів навчання та виховання дітей, що застосовуються батьками.

6) Турбота про те, щоб послуги, які надаються родинам, були комплексними, скоординованими, гнучкими, доступними і відповідали потребам кожної родини.

           

 

 Завдання  на 2020-2011 н.р.

  1.  Спрямування роботи учасників освітнього процесу школи на формування позитивної думки толерантного ставлення до таких дітей, руйнування психологічних, фізичних і соціальних бар’єрів, які виключають або обмежують їхню участь у повноцінній діяльності.

 

2. Забезпечення  створення належних умов для навчання розвитку дітей з особливими потребами.

 

3.   Вивчення різних педагогічні методик щодо ефективного розвитку здібностей дітей з ООП.

 

 4. Залучення  дітей з особливими освітніми потребами до позакласних та позашкільних заходів з урахуванням їх інтересів, нахилів, здібностей, побажань індивідуальних особливостей навчально – пізнавальної діяльності та стану їх здоров’я.

 

 5.  Сприяння реалізації права на якісну освіту дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку та навчаються в інклюзивних класах. Залучати до роботи з дітьми практичного психолога.

 

6.  Вести  педагогічну документацію,  здійснювати соціально-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами, дбати про професійне самовизначення та соціальну адаптацію учнів.

 

 7. Інформувати вчителя класу та батьків про досягнення учня.

Постійно

  8. З метою об’єктивного оцінювання розвитку дітей з вадами психофізичного розвитку створити портфоліо даної категорії учнів.

 

9.  Створення позитивного мікроклімату в колективі, проведення заходів, спрямованих на профілактику стигматизації і дискримінації у шкільному оточенні, формування дружнього та неупередженого ставлення до дитини з особливими освітніми потребами.

 

 10.  Подальше виявлення дітей, у яких виникають труднощі у навчанні, спілкуванні та взаємодії з оточуючими. Визначати причини цих труднощів; при потребі, звернутися до відповідних фахівців з метою встановлення причин та надання допомоги.

 

  11. Виявлення  причини соціального неблагополуччя або затримки у розумовому розвитку дитини шляхом спостережень, аналізу навчальної документації, проведення консиліумів з вчителями.

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Copyright MyCorp © 2021
    uCoz